Kwartalnik 3-4 (16-17)/2004

Go-Cracow.com

W sieci pojawił się pierwszy, w pełni interaktywny portal turystyczno-regionalny Krakowa i regionu Małopolski. Pod adresem: www.Go-Cracow.com można znaleźć nową jakość nie tylko przekazywania informacji turystycznych, ale również kontaktu z obsługą portalu - przewodnikami turystycznymi. Jest to obecnie jedyne miejsce w sieci, w którym turyści z całego świata mogą w czasie rzeczywistym otrzymać pełną, kompleksową pomoc i informację na temat Krakowa w językach: polskim, angielskim i niemieckim. Ponadto portal Go-Cracow.com prowadzi wiele działań w europejskim duchu zrównoważonego rozwoju regionalnego, wytyczonego przez Lokalną Agendę 21. Oprócz współpracy z instytucjami kulturalnymi całego regionu krakowskiego, z organizacjami pozarządowymi i z uczelniami wyższymi, portal pomaga również w promocji lokalnym artystom, prowadząc swoisty mecenat i nieodpłatnie wspierając organizowane wystawy, wernisaże i koncerty.

Pełna interaktywność i europejski poziom przekazywania informacji to klucz do przedstawienia turystom na całym świecie Krakowa jako wymarzonego celu podróży -powiedział Bartłomiej Juszczyk, właściciel Grupy Adweb, która stworzyła portal - Na pewno warto podkreślić także innowacyjne formy przekazywania informacji turystycznych - nie są to kompilacje przewodników, czy informacje nieaktualne - podstawą tworzenia tego oraz innych portali regionalnych były własne, autorskie teksty, przystępne przedstawienie wiadomości turystycznych oraz ciągła aktualizacja.

Portal www.Go-Cracow.com w czasie swej dotychczasowej, krótkiej, lecz niezwykle intensywnej działalności był już patronem medialnym Krakowskiego Festiwalu Filmów Niezależnych KRAKFFA 2004, współpracował przy promocji imprez i koncertów w krakowskim klubie studenckim "Rotunda", relacjonował internautom przebieg 18. Forum "Wokół Kina" w Krakowie, współorganizował galerie i wernisaże artystów w krakowskich kawiarniach i w klubach, uczestniczy w promowaniu wydarzeń organizowanych przez muzea, teatry, kina, kluby sportowe i galerie. Współpracuje ponadto z ponad 100 portalami turystycznymi w kraju i na świecie.