2 (15)/2004

Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Krasiczyn 2004"

Regulamin

Zamki, pałace i dwory są nieodłącznym elementem krajobrazu polskiego. W celu popularyzacji tychże zabytkowych obiektów reprezentacyjnych i mieszkalnych Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Krasiczynie organizuje V edycję konkursu fotograficznego "Krasiczyn 2004", która ma zasięg ogólnopolski. Konkurs ma za zadanie uchwycić stan istniejący, pokazać piękno i atmosferę tych zabytków.

zdjecie
  1. Organizator:
    • Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Krasiczynie.
  2. Warunki konkursu:
    • Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących.
    • Technika prac dowolna.
    • Minimalny format zdjęć 20 x 30 cm.
    • Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 prac, przy czym w zgłoszonych pracach mogą znajdować się dwa zestawy (do 3 zdjęć w każdym) wyraźnie oznaczone, które będą traktowane jako prace pojedyncze.
    • Udział w konkursie jest bezpłatny.
    • W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace do tej pory niepublikowane.
    • Każdą pracę należy opisać na odwrocie:
      • numer kolejny pracy według karty zgłoszenia,
      • tytuł pracy i rok wykonania,
      • godło (wybrane hasło, pseudonim, oraz 4 dowolne cyfry).
    • Do prac należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną godłem, zawierającą kartę zgłoszenia według wzoru dołączonego do regulaminu.
    • Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora.
    • Nadesłane zdjęcia zostaną zwrócone na wyraźną prośbę autora, tylko w przypadku przysłania koperty zwrotnej z adresem i naklejonym znaczkiem.
    • Prace należy przysyłać w sztywnym opakowaniu na adres:

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
    Oddział w Krasiczynie
    37-741 Krasiczyn
    z dopiskiem: Konkurs fotograficzny "Krasiczyn 2004"

3. Nagrody:
    • Grand Prix w wysokości 1500 zł.
    • Zastrzega się prawo do innego podziału nagrody.
    • Ponadto laureaci konkursu otrzymają medale Fotoklubu RP, dyplomy oraz nagrody specjalne ufundowane przez sponsorów.
  4. Ocena prac:
    • Oceny i kwalifikacji prac do wystawy dokona jury powołane przez organizatora. Werdykt jury jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.
    • Prace nie spełniające warunków regulaminu nie będą podlegały ocenie.
  5. Terminarz:
    • Ostateczny termin nadsyłania prac 31 grudnia 2004 r.
    • Obrady jury przewidziane są na dzień 15 stycznia 2005 r.
    • Zawiadomienie o werdykcie i terminie wernisażu nastąpi do 31 stycznia 2005 r.
    • Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Galerii ARP w zamku w Krasiczynie w dniach 12 lutego 31 marca 2005 r.
  6. Uwagi końcowe:
    • Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w katalogu, w kalendarzu ARP oraz w środkach masowego przekazu w celach reklamy imprezy.
    • Organizator nie odpowiada za uszkodzenia prac wynikłe w czasie przesyłki pocztowej.
  7. Patroni medialni:
  8. "Biuletyn Fotograficzny",
    "Życie Podkarpackie",
    Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w Łodzi,
    Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców Warszawa

9. Dane organizatora konkursu:

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Krasiczynie
Zespół Zamkowo-Parkowy,