2 (15)/2004

Informacja o przebiegu konkursu
na "Najciekawszy Produkt Turystyczny PTTK 2003"

Na ogłoszony przez ZG PTTK w grudniu 2003 roku konkurs na "Najciekawszy Produkt Turystyczny PTTK", w wyznaczonym regulaminem terminie (pkt. 4 regulaminu) nadesłano propozycję 17 produktów turystycznych z 10 Oddziałów PTTK.

L.p.Nazwa Produktu TurystycznegoOddział
1.Rajd "Pieczonego Ziemniaka"Oddział Nadgoplański w Kruszwicy
2.Rowerowy Rajd "Zielonym Szlakiem" wokół jeziora Gopło
3.Atrakcje i Tajemnice Twierdzy ToruńOddział Miejski w Toruniu
4.Śladami Wielkiego Astronoma
5.Spływ kajakowy 3-dniowy Pojezierzem BrodnickimOddział w Brodnicy
6.Zielone Szkoły w Bachotku (5 dni)
7.Obozy wędrowne "Akcja Lato 2003"Oddział Łódzki
8.Szlak turystyczny pieszy i rowerowy "Żółwia i Dinozaura"Oddział w Lipsku
9.Wycieczka na KresyOddział w Rzeszowie
10.Cykliczne wycieczki na spektakle do Opery Lwowskiej
11.Aktywne wakacje w Polsce:
Szlak Zamków Krzyżackich i Kopernikowskich
Poznajemy Środkowe Pobrzeże Bałtyku
Oddział Górnośląski w Katowicach
12.Wycieczka do Parku Krajobrazowego "Cysterskie Kompozycje Rud Wielkich"Oddział w Wodzisławiu Śląskim
13.Wycieczka do leśnego Parku Niespodzianek
14.3-dniowa wycieczka szkolna "Szlakiem Regionu Świętokrzyskiego"Oddział w Sandomierzu
15.Spływ kajakowy rzeką NidąOddział Świętokrzyski w Kielcach
16.Świętokrzyska Młodzieżowa Akademia Turystyki, obóz młodzieżowy wędrowno - stacjonarny w Górach Świętokrzyskich
17.Świętokrzyska Młodzieżowa Akademia Turystyki, obóz Młodzieżowego Opiekuna Zabytków w Sielpi

Zgodnie z punktem 5 regulaminu Konkursu na "Najciekawszy Produkt Turystyczny PTTK", Prezydium ZG PTTK powołało 5 -osobowy Zespół Konkursowy w składzie:

1. kol. Jolanta Śledzińska - przewodnicząca
  2. kol. Andrzej Gordon
  3. kol. Jerzy Kapłon
  4. kol. Adam Gostyński
  5. kol. Wojciech Koprowski - sekretarz

W dniu 2 kwietnia 2004 roku na posiedzeniu Zespołu Konkursowego (obecni byli wszyscy członkowie) dokonano oceny nadesłanych produktów według kryteriów określonych w pkt. 5 regulaminy tj.

1. nazwa produktu
  2. promocja produktu (formy, narzędzia)
  3. oryginalność produktu .
  4. wykorzystanie atrakcji terenu i miejsca docelowego.
  5. warianty produktu (podstawowy, rozszerzony)
  6. dodatkowe możliwości realizacji produktu.
  7. partnerzy produktu.
  8. efekty sprzedaży produktu w stosunku do zaplanowanych.
  9. dodatkowe (własne) informacje o produkcie

Zespół Konkursowy zgodnie z pkt. 7 regulaminu wybrał 5 produktów, które otrzymują znak - logo "Najlepszy Produkt Turystyczny PTTK 2003 roku"

• Rajd "Pieczonego Ziemniak" (Oddział Nadgoplański w Kruszwicy)
  • Śladami Wielkiego Astronoma (Oddział Miejski w Toruniu)
  • Wycieczka na Kresy (Oddział w Rzeszowie)
  • Aktywne wakacje w Polsce (Oddział Górnośląski w Katowicach):
    Szlak Zamków Krzyżackich i Kopernikowskich
    Poznajemy Środkowe Pobrzeże Bałtyku
  • 3-dniowa wycieczka szkolna "Szlakiem Regionu Świętokrzyskiego" (Oddział w Sandomierzu)

Zespół Konkursowy wnioskuje o przyznanie laureatom i uczestnikom tegorocznej edycji konkursu następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Laureatom pięciu wybranych produktów turystycznych;
    • przyznać tytuł "Najlepszy Produkt Turystyczny PTTK 2003 roku" i wręczyć stosowny dyplom np. na posiedzeniu plenarnym ZG PTTK w miesiącu czerwcu 2004 roku,
    • zapewnić bezpłatną promocję produktów w katalogach wydawanych przez PTTK oraz na stronie Internetowej.
    • przyznać nagrodę finansową po 1000,- zł dla każdego oddziału na refundację ogłoszeń prasowych lub reklam w katalogach itp.
  2. Wszystkim oddziałom uczestniczącym w konkursie przyznać dyplomy za uczestnictwo i wręczyć go na najbliższym spotkaniu BORT-ów

Wojciech Koprowski