1 (14)/2004

XVII Wiosenny Rajd "Bocianim szlakiem"

• Organizatorzy:
  • Klub Turystyki Kolarskiej "Bicykl-1977"
    Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim
    Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
    Starostwo Powiatowe w Ostrowie
    Wielkopolskim
    Koło Łowieckie nr 8 "Klub Myśliwski" w Ostrowie Wielkopolskim
    Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
    13. Drużyna Harcerska "KOT-y"

• Kierownictwo rajdu:
  • Jarosław Maj
    Dariusz Nowacki
    Zdzisław Kowalczyk
    Paweł Dolata

• Cele rajdu:
  • Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
    Poznanie przyrody okolic Ostrowa Wielkopolskiego.
    Popularyzacja rekreacji, turystyki rowerowej i pieszej oraz krajoznawstwa.
    Zacieśnienie więzi pomiędzy turystami.

• Termin:

Rajd odbywa się w dniach 23 - 24 kwietnia 2004.

• Meta rajdu:
  • Stanica harcerska w Ostrowie Wielkopolskim - czynna 24 kwietnia 2004 r. od godz. 11.30.

• Zakończenie rajdu:
  • W sobotę 24 kwietnia o godz. 13.30 w stanicy harcerskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

• Warunki uczestnictwa:
  • W imprezie mogą brać udział drużyny oraz turyści indywidualni, dzieci i młodzież pod opieką osób dorosłych.

• Wpisowe:
  • Uczestnictwo jednodniowe: członkowie PTTK (dzieci i młodzież szkolna) - 3,50 zł, dorośli - 5,00 zł; Niezrzeszeni (dzieci i młodzież) - 4,00 zł, dorośli - 6,00 zł.
    Uczestnictwo dwudniowe: członkowie PTTK (dzieci i młodzież szkolna) - 7,00 zł, dorośli - 10,00 zł; Niezrzeszeni (dzieci i młodzież) - 9,00 zł, dorośli - 12,00 zł.

• Zgłoszenia i wpisowe:
  • Przyjmuje biuro Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Starotar-gowa 5, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 do 22 kwietnia 2004r., osobiście w godzinach otwarcia biura lub za pośrednictwem poczty na adres: Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim, skr.poczt. nr 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski (należy przesłać oryginał dowodu wpłaty wpisowego na konto: WBK O.Ostrów Wielkopolski nr 561090 116000000000 1600 9520. Informacje można uzyskać pod numerem tel./fax 736-28-17.

• W ramach wpisowego organizator zapewnia:
  • Pamiątkową pieczątkę, plakietkę okolicznościową. Udział w konkursach z nagrodami (wiedzy o Ostrowie Wielkopolskim, piosenki, sprawnościowy, tropienia zwierząt - zgłoszenia do konkursów dla tras dowolnych przyjmowane będą do godz. 11.30), przewidziano również konkurs krzyżówkę dla opiekunów z gwary myśliwskiej. Dodatkowe konkursy dla trasy dwudniowej. Dyplom uczestnictwa dla drużyn. Ciepłą herbatę na mecie rajdu i na noclegu (do własnych kubków), drożdżówkę dla wszystkich uczestników, wspólną zabawę i serdeczną atmosferę podczas trwania całej imprezy.

• Obowiązki uczestników:
  • przestrzeganie karty turysty; przestrzeganie przepisów ruchu drogowego; posiadanie apteczki; przestrzeganie poleceń organizatorów i postanowień niniejszego regulaminu.

• Postanowienia końcowe:
  • Uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie. Odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników ponoszą winni ich spowodowania. Kierownictwo rajdu może zdyskwalifikować drużynę, której członkowie postępują niezgodnie z niniejszym regulaminem.
    W przypadku rezygnacji z udziału w rajdzie uczestnik traci prawo do świadczeń i zwrotu wpisowego, jak również nie ma przewidzianych świadczeń w pełnym wymiarze dla osób zgłaszających się i opłacających wpisowe po 22 kwietnia lub bezpośrednio na mecie.

• Trasy rajdu:
  • Trasy rajdu wspólnie prowadzić będą przodownicy PTTK i członkowie Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. piątek, 23 kwietnia 2004 r. Zbiórka uczestników na trasę wielodniową na stanicy harcerskiej o godz. 17:00, rozlokowanie na noclegu i wymarsz o godz. 17:30 na spacer po Ostrowie Wielkopolskim "Śladami 600-lecia". Powrót,kolacja, ognisko, zabawy i konkursy przy ognisku.W sobotę rano wymarsz lub wyjazd na trasy jak poniżej. sobota, 24 kwietnia 2004 r.

Rowerowe:

1. Ostrów Wlkp. - Wysocko Wielkie - Wysocko Małe - Chynowa - Przygodziczki - Dębnica - Nadstawki - Trzcieliny - Janków Przygodzki - Ostrów Wlkp. (ok. 40 km ). Start 24 kwietnia sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy ZUS-ie,ul.Wysocka.
    2. Ostrów Wlkp. - Lewkowiec - Rąbczyn - Raszków - Pogrzybów - Radłów - Ostrów Wlkp. (ok. 22 km). Start 24 kwietnia w sobotę o godz. 8.45 ze stanicy harcerskiej w Ostrowie Wielkopolskim.
    3. Ostrów Wlkp. - Janków Przygodzki - Trzcieliny - Nadstawki - Huta - Odolanów - Gliśnica - Kuroch - Nabyszyce - Gorzyce Wielkie - Ostrów Wlkp. (ok. 40 km). Start 24 kwietnia w sobotę o godz. 8.30 spod Szkoły Podstawowej nr 6, ul. Staroprzygodzka.

• Trasy dowolne.
  • Piesze:

1. Lewków - Michałków - Franklinów - Stary Staw - Ostrów Wielkopolski (dł. trasy 8 km ). Start 24 kwietnia w sobotę o godz. 9.10 spod bramy pałacu w Lewkowie. Dojazd autobusem MZK nr 14 z ul. M. Konopnickiej o godz. 8.48.
    2. Przybysławice - Rąbczyn - Jelitów - Leśnictwo Nowy Staw - Ostrów Wielkopolski (dł. trasy 11 km ). Start 24 kwietnia w sobotę o godz. 9.00 z przystanku w Przybysławicach na "krzyżówce" do Sulisławia. Dojazd autobusem MZK nr 5 z pl. Bankowego o godz. 8.27.
    3. Piaski Szczygliczka -Wenecja - Karski - Stary Staw - Ostrów Wielkopolski (dł. trasy 6 km, trasa wyłącznie dla dzieci mniejszych). Start uczestników 24 kwietnia w sobotę o godz. 9.00 z początkowego przystanku kolejki wąskotorowej przy ul. Strumykowej (Piaski - Szczygliczka).
    4. Trasy dowolne.
    5. Dla tras z noclegiem dodatkowe konkursy, ognisko z kiełbaską. Nocleg w warunkach turystycznych w stanicy harcerskiej (może być zimno !!!) - należy posiadać własny śpiwór i karimatę lub materac. Liczba uczestników na trasie wielodniowej ograniczona!

Organizatorzy zapraszają

Korekta: Elżbieta Matusiak-Gordon