1 (14)/2004

Piąty rajd karnawałowy

Dnia 5 lutego odbył się V rajd pieszy "Karnawałowy" zorganizowany wspólnie przez Klub Turystyki Pieszej AARON PTTK Pabianice i Młodzieżowy Dom Kultury. Przeszło 200 uczestników zaskoczyło organizatorów feryjnych imprez, gdyż deszczowa pogoda i błoto na trasie mogły wystraszyć największych piechurów.

Rajd rozpoczął się od przejazdu pociągiem (dla niektórych po raz pierwszy!?) do Dobronia. Następnie przez Markówkę i Wymysłów dotarliśmy do Pabianic. Na trasie kierownictwo rajdu: Grażyna Wójcik (MDK) i Aleksander Duda (AARON) zorganizowali konkurs na najładniejszą królową karnawału. Z materiałów podarowanych przez organizatorów młodzież ubierała i malowała kandydatkę na królową.

Królowe karnawału na balu leśnymEwelina Kwiecińska z rodziną
i młodzieżą z Gimnazjum nr 2 w Pabianicach

Jury w składzie: Kamil Lisiewicz, Krzysztof Piekielniak, Sławomir Szczecio wyróżniło królowe: Natalię Morawską ze Szkoły Podstawowej nr 3, Justynę Rynkiewicz z Osiedlowego Domu Kultury, Aleksandrę Janetę z Pabianickich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Żanetę Olejnik z Gimnazjum nr 1, Ewelinę Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 i Kamilę Bobińską z Gimnazjum nr 3. Ładnie zaprezentowały się też drużyny ze szkół podstawowych nr 1, nr 5 i nr 8, z Gimnazjum w Piątkowisku, z domów kultury - Młodzieżowego Domu Kultury i Spółdzielczego Domu Kultury, oraz rodzinne - Kłysów i Kwiecińskich.

Na zakończenie rajdu w kawiarni "Parkowa" czekała na strudzonych dziesięciokilometrową wędrówką turystów gorąca herbata i słodkie bułki z zaprzyjaźnionej od lat piekarni.

Tekst Aleksander Duda. Zdjęcia Krzysztof Piekielniak

Korekta: Elżbieta Matusiak-Gordon