5 (13)/2003

Jerzy Maciejewski

Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK, instruktor fotografii krajoznawczej, instruktor krajoznawstwa regionu i Polski, strażnik ochrony przyrody i organizator turystyki. W latach 1978-1986 był przewodniczącym Komisji Fotografii Krajoznawczej ZW PTTK we Wrocławiu i przewodniczącym klubu fotografii krajoznawczej Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna. W latach 1982-2002 brał czynny udział w inwentaryzacji krajoznawczej województwa wrocławskiego.

Jest autorem wielu artykułów o tematyce krajoznawczej publikowanych w prasie lokalnej i PTTK oraz autorem kilku przewodników.

Za swoją działalność otrzymał kilkanaście dyplomów, odznak i wyróżnień m.in.: Zasłużony Działacz Kultury, Złota Honorowa Odznaka PTTK, Zasłużony Działacz Turystyki, Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży, Honorowy Turysta Dolnego Śląska, Medal 50-lecia PTTK. Jest posiadaczem wielu odznak turystyki kwalifikowanej, a wśród nich, oczywiście, Odznaki Fotografii Krajoznawczej w stopniu złotym.

W bieżącej kadencji Komisji Fotografii Krajoznawczej zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem strony internetowej KFK, prowadzi stałą galerię internetową fotografów krajoznawców, galerię fototapet, bieżące komunikaty komisji, stronę Odznaki Fotografii Krajoznawczej z regulaminem odznaki, wykazy posiadaczy odznaki w stopniu złotym oraz laureatów Honorowej Odznaki im. Fryderyka Kremsera. Jego zasługą jest również doskonała organizacja Forum Fotografii Krajoznawczej we Wrocławiu w 2003 r. W twórczości fotograficznej preferuje surową fotografię dokumentalną w większości architekturę Dolnego Śląska.

Jest dobrym, zaangażowanym w prace komisji fotografii krajoznawczej fotografem i dobrym kolegą.

Komisja Fotografii Krajoznawczej

Syców - kościół, epitafium

Wodospad Kamieńczyk

Włodawa - synagoga