4 (12)/2003

Młodzi turyści w PTTK

Dnia 2 września br. przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim z inicjatywy grupy założycielskiej i za zgodą dyrektora szkoły Macieja Brodzyńskiego zostało założone Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK. Koło liczy 20 członków. Opiekunem jest nauczycielka tej szkoły - Sylwia Sinica.

Na zebraniu założycielskim w obecności wiecdyrektora szkoły Barbary Grądzik i członków Zarządu Wojskowego Oddziału PTTK dzieci wybrały swoje władze.

Zarząd Koła przedstawia się następująco:

• Prezes - Monika Lichtańska
  • Wiceprezes - Wojciech Pawiński
  • Sekretarz - Anna Skrzypczyk
  • Skarbniki - Monika Kazimierska
  • Kronikarz - Wojciech Wasylków.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:

• Przewodnicząca - Marlena Przeździęk
  • Sekretarz - Iga Sarnowska
  • Członek - Martyna Zawadzka.

Koło przyjęło nazwę "Tuptusie" i podlega Wojskowemu Oddziałowi PTTK przy Klubie Garnizonowym. Członkowie Zarządu Oddziału życzą młodym członkom PTTK wielu miłych i niezapomnianych wrażeń na turystycznych szlakach.

Danuta Cierpisz

Kolegium redakcyjne: Andrzej Gordon (redaktor naczelny), Elżbieta Matusiak-Gordon (sekretarz redakcji), Łukasz Aranowski, Maria Janowicz, Ryszard Kunce, Halina Mankiewicz, Cecylia Szpura, Bogusław Wdowczyk, Korekta: Elżbieta Matusiak-Gordon