PTTK GOŚCINIEC PTTK
POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO
Kwartalnik
4 (12)/2003
ISSN 1642-0853

Całoroczne schronisko górskie położone na wysokości 1330 m n.p.m. na stokach Pilska - drugiej co do wysokości grupy górskiej w Beskidzie Żywieckim

Nowe schronisko PTTK "Hala Miziowa" już otwarte


Rejon Pilska oferuje doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, pieszej, narciarskiej i rowerowej. Turyści odwiedzający ten rejon od wiosny do jesieni mają do dyspozycji kilka tras rowerowych oraz liczne znakowane szlaki turystyczne, co warte jest podkreślenia, zarówno polskie, jak i słowackie, ponieważ na szczycie znajduje się turystyczne przejście graniczne. Z racji swego położenia oraz specyficznego mikroklimatu zimą stoki Pilska zamieniają się w narciarski raj z bogatą siecią wyciągów, w razie potrzeby jest sztucznie zaśnieżany i oświetlany. Rok 2004 będzie rokiem budowy kolejki krzesełkowej z Korbielowa kamiennej na Hale Szczawiny. Dzięki zróżnicowanym stopniom poziomu trudności tras na narciarski wypoczynek można się tu wybrać z całą rodziną. W obrębie Pilska znajduje się około 28 km tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności - od łagodnych do bardzo trudnych. Największym atutem tych tras są najlepsze w Beskidach naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardu. Dodatkowo na terenie Pilska działa całoroczna stacja górskiego pogotowia ratunkowego GOPR, zapewniająca turystom profesjonalną opiekę medyczną. Wysoki poziom usług świadczonych przez schronisko oraz szeroka oferta atrakcji turystycznych sprawią, iż pobyt w schronisku PTTK "Hala Miziowa" z pewnością będzie można zaliczyć do udanych.

Schronisko dysponuje pokojami jedno-, dwu-, trzy-, czteroosobowymi z łazienkami, telefonem i TV oraz sześcio- i siedmioosobowymi. Ponadto znajdują się w nim: restauracja, bar szybkiej obsługi, drink bar oraz sala konferencyjna na 65 osób. Jest tu też wypożyczalnia sprzętu sportowego i profesjonalny serwis narciarski. Można w nim organizować zarówno szkolenia, jak i imprezy zbiorowe. W schronisku można także uzyskać zniżki i rabaty PTTK. Akceptowane są tu również karty kredytowe.

Schronisko PTTK Hala Miziowa
34-335 Krzyżowa
tel. (0-prefiks-33) 862 66 30
lub 862 66 33
tel./fax (0-prefiks-33) 826 66 26

Wydawca: ZG PTTK, ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa
Adres redakcji: Zarząd Główny PTTK
ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa,
tel. 22 826-22-51, fax (22) 826-22-05,
e-mail: ageg@wp.pl
Kolegium redakcyjne: Andrzej Gordon (redaktor naczelny), Elżbieta Matusiak-Gordon (sekretarz redakcji), Łukasz Aranowski, Maria Janowicz, Ryszard Kunce, Halina Mankiewicz, Cecylia Szpura, Bogusław Wdowczyk, Korekta: Elżbieta Matusiak-Gordon
Redakcja nie zwraca materiałów nie zamówionych, zastrzega sobie prawo skracania i adiustacji nadesłanych tekstów, nie odpowiada za treść zamieszczanych komunikatów i ogłoszeń.
Za tekst i materiały ilustracyjne redakcja nie przewiduje honorariów autorskich.
ORIENT