3 (11)/2003

Z finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej "PIO-TUR 2003"

Wojskowy Oddział PTTK przy Klubie Garnizonowym w Toruniu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury już po raz ósmy zorganizował w dniach 16-17 maja 2003 r. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej "PIO - TUR" 2003. Zgłoszono 87 uczestników. Jury do finału zakwalifikowano 12 zespołów i solistów. W poszczególnych kategoriach wyróżniono i nagrodzono:

• w piosence turystycznej:
    • Zespół NIE-TOPERZ z Inowrocławia,
    • Zespół "Elektra" ze SP w Linowie,
    • Zespół wokalny "FAMA" z Klubu POW Bydgoszcz,
    • Zespół "NA SZLAKU" z Gimnazjum Nr 30 w Toruniu.
  • w piosence szantowej:
    • Zespół "STARY BRYG" z Domu Muz w Toruniu.
  • piosence o Toruniu:
    • Piotr Olejniczak z MDK w Inowrocławiu.
  • w kompozycji własnej:
    • Grzegorz Walczak z WOAK w Toruniu.

Ponadto wyróżniono:

• Zespół "Vojager" z KG w Toruniu,
  • Zespół wokalny z CSA i IJ w Toruniu,
  • Roberta Fijałkowskiego z WOAK w Toruniu,
  • Zespół TRAMP z KG w Toruniu.

Głównymi fundatorami cennych nagród w postaci radio-magnetofonów z CD byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Urząd Gminy Miasta Torunia. Festiwal został zorganizowany w malowniczym plenerze Fortu IV, którego Dyrektor Jerzy Okońki sponsorował noclegi oraz wyżywienie dla uczestników Festiwalu. Podczas biesiad wieczornych przy ogniskach i występach zespole. "SALWA" z CSA i U oraz CZAQU z WOAK w Toruniu.

Edward Urbaniak

Kolegium redakcyjne: Andrzej Gordon (redaktor naczelny), Elżbieta Matusiak-Gordon (sekretarz redakcji), Łukasz Aranowski, Maria Janowicz, Ryszard Kunce, Halina Mankiewicz, Cecylia Szpura, Bogusław Wdowczyk, Korekta: Elżbieta Matusiak-Gordon