PTTK GOŚCINIEC PTTK
POLSKIEGO TOWARZYSTWA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO
Kwartalnik
3 (7)/2002
ISSN 1642-0853

XLIII Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy "Miłomłyn 2002"

Na ziemi serdecznie znajomej


Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy to największa impreza organizowana pod egidą Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK. Nic dziwnego, że do organizacji tych rajdów KTP przykłada szczególną wagę i powierza ich przygotowanie tylko doświadczonym środowiskom. Tak - właśnie środowiskom, bo pojedynczy działacze, choćby najbardziej sprawni, nie podołają tak wielkiej imprezie.


Szczytno - widok z wieży ratuszowej

Piętnaście dni spędzonych na Mazurach i Warmii utwierdziło nas w przekonaniu o sile tutejszego środowiska PTTK-owskiego, o właściwym wyborze organizatorów. Zadbano chyba o wszystko, o rzeczy wielkie, jak efektowne zakończenie w Miłomłynie i o szczegóły, z których składa się wizerunek całości imprezy. Pewnie, że nie uniknięto drobnych potknięć, że czasem trzeba było improwizować, żeby zaradzić nieoczekiwanym przypadkom, ale efekt był nadzwyczaj pomyślny.


Odpoczynek na trasie

W dniach 6-20 lipca 2002 r. bez mała sześćset osób wzięło udział w tym gwiaździstym zlocie: z Pisza, Olsztyna, Kętrzyna, Elbląga, Ostródy. Przedeptali drogi, ścieżki, szosy, nacieszyli oczy widokami jezior, uszy ciszą lasów, jagodami, malinami, nawet jeżynami wzbogacali swoje codzienne jadło. Spotkali się z historią na zdeptanych kopytami jagiełłowych rycerzy polach Grunwaldu, w zaciszu olsztyńskich krużganków zamkowych, pośród rozsypanych bunkrów wilczego gniazda. Po skwarnych dniach i kurzach dróg, chłodzili swe ciała w jeziorach, rzekach tak obfitych na tej ziemi. Patrzyli w płomienie ognisk, śpiewali z przyjaciółmi, słuchali śpiewu ptaków... Właśnie po to organizujemy OWRP.


Biwak w Pierzwaldzie

Serdecznie dziękujemy wszystkim wkładającym swoją pracę, swój czas, energię, pomysły w tworzenie takich imprez. Szczególne podziękowania dla komandora - Stanisława Gawrońskiego, jego zastępczyni - Elżbiety Nowak, całego kierownictwa rajdu, obsługi tras, kierowców, tragarzy i innych, przyczyniających się do tego, że miło się wspomina tamte dni i już myśli o spotkaniu za rok.

Stanisław Łuć

Wydawca: ZG PTTK, ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa
Adres redakcji: Zarząd Główny PTTK
ul. Senatorska 11, 00-075 Warszawa,
tel. 22 826-22-51, fax (22) 826-22-05,
e-mail: ageg@wp.pl
Kolegium redakcyjne: Andrzej Gordon (redaktor naczelny), Maria Janowicz (sekretarz redakcji), Łukasz Aranowski, Ryszard Kunce, Halina Mankiewicz, Cecylia Szpura, Bogusław Wdowczyk,
Redakcja zastrzega sobie prawo skracania i adiustacji tekstów.
Korekta: Renata Otolińska
ORIENT