2/2001

Regulamin XLIV Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej 21-23 IX 2001 w Szczecinie

Cele zlotu

• propagowanie najwyższych wartości związanych z krajoznawstwem i turystyką, umiłowaniem stron ojczystych, dbałość o kulturę i przyrodę,
  • umacnianie tożsamości narodowej,
  • poznanie Pomorza Zachodniego,
  • kształtowanie nawyków aktywnego wypoczynku, rekreacji,
  • przygotowanie kadry programowej.

• Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK
  • Regionalny Oddział Szczeciński PTTK im. Stefana Kaczmarka
  • Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK

Współorganizatorzy

• Ministerstwo Gospodarki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Urząd Miejski w Szczecinie

Miejsce zlotu

• Internat Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. M. T. Hubera, ul. Raciborska 60/61, 71-631 Szczecin

Warunki uczestnictwa

Uczestnikami zlotu mogą być w pierwszej kolejności przodownicy turystyki pieszej PTTK zgłoszeni do dnia 21 lipca 2001 roku po dokonaniu wpłaty wpisowego i przekazaniu kserokopii wpłaty wraz z kartą zgłoszenia.

O przyjęciu zgłoszeń decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zasadnicze wpisowe na zlot -- 140 zł.

Dodatkowo będzie można zamówić wstępny nocleg z 20/21 września (schronisko PTSM, rozpoczęcie doby od godz. 17.00) -- opłata do ustalenia na miejscu.

Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma potwierdzenia przyjęcia na zlot i zniżkę na PKP do końca sierpnia 2001 roku, a także ewentualne komunikaty odnośnie zmian niniejszego regulaminu.

Wpłaty wpisowego należy dokonać na konto:
Bank PeKaO S.A. I O/Szczecin, 11001366-2509-2101-111-0
z dopiskiem "Zlot PTP"

Zgłoszenia przyjmuje

Regionalny Oddział Szczeciński PTTK, 70-415 Szczecin,
al. Jedności Narodowej 49a, tel/fax (091) 434-56-24

Świadczenia dla uczestników

• Materiały krajoznawcze i znaczek zlotowy.
  • Noclegi w dniach 21/22, 22/23 września 2001 r.
  • Wyżywienie od obiadu 21.09. do śniadania 23.09. oraz suchy prowiant.
  • Odciski pieczęci okolicznościowych.
  • Zniżka na przejazd PKP.
  • Udział w wycieczkach autokarowych oraz krajoznawczych w Szczecinie (możliwość zdobycia odznak regionalnych).
  • Udział w prelekcjach szkoleniowych i zespołach tematycznych (ds. szlaków, szkolenia, przodowników TP wśród młodzieży, regulaminowych, historii i tradycji, klubów turystyki pieszej).
  • Udział w wystawach.
  • Egzaminy na przodownika turystyki pieszej i rozszerzenia uprawnień (warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wcześniejsze zgłoszenie i przywiezienie ze sobą wniosku z macierzystej Komisji Turystyki Pieszej, w przypadku braku Komisji Oddziałowej -- wniosek podpisuje Zarząd Oddziału).
  • Ubezpieczenie uczestników na czas zlotu (od otwarcia do zamknięcia zlotu).

Trasy wycieczek autokarowych

• Nadmorska:
    Szczecin-Parłówko-Kamień Pomorski-Dziwnów-Międzywodzie -Wisełka-Międzyzdroje-Wolin-Szczecin.
  • Chrystianizacji i Cystersów:
    Szczecin-Kołbacz-Pyrzyce-Brzesko-Przelewice-Dobra-Suchań -Miarianowo-Stargard-Kobylanka-Szczecin.
  • Historyczna:
    Szczecin-Gryfino-Widuchowa-Chojna-Cedynia-Osinów-Sie- kierki-Moryń-Witnica-Trzcińsko Zdrój-Swobnica-Banie-Bie- lice-Gardno-Chlebowo-Szczecin.
  • Zamków Pomorskich:
    Szczecin-Chociwel-Dobra Nowogardzka-Strzmiele-Resko- Pło- ty-Gryfice-Dzisna-Goleniów-Szczecin.
  • Zachodnia:
    Szczecin-Przecław-Kołbaskowo-Kamieniec-Rosówko-Barnisław- Warnik-Będargowo-Stobno-Dołuje-Lubieszyn-Stolec-Dobieszyn- Myślibórz-Nowe Warpno-Trzebież-Police-Przęsocin-Szczecin.

Uwaga: przebiegi tras mogą ulec zmianie.

Trasy wycieczek pieszych

• Spacerowa szlakiem miejskim.
  • Spacerowa po Puszczy Bukowej w dniu 23.09.2001 r.
  • Zwiedzanie Stoczni Szczecińskiej SA w dniu 23.09.2001 r.

Postanowienia końcowe

Organizatorzy zastrzegają sobie ewentualne pobranie od uczestników dopłat do wpisowego w przypadku zaistnienia znacznych podwyżek kosztów wyżywienia, zakwaterowania lub transportu, wprowadzonych po ogłoszeniu niniejszego regulaminu. W razie nieprzybycia na zlot, po wysłaniu potwierdzenia, wpisowe nie będzie zwracane.

Informacje dodatkowe

Informacji na temat zlotu udziela Regionalny Oddział Szczeciński PTTK, 70-415 Szczecin, al. Jedności Narodowej 49a, tel./fax (091) 434-56-24

Zespoły tematyczne

W trakcie zlotu obradować będą następujące zespoły tematyczne:

• znakowania i wytyczania szlaków
  • ds. młodzieży
  • ds. szkolenia kadr
  • ds. klubów
  • historii i tradycji
  • ds. regulaminów i odznak.

Prosimy o szybkie przysyłanie wstępnych zgłoszeń na zlot, z podaniem imienia, nazwiska, adresu z kodem, ew. nr telefonu. Po otrzymaniu zgłoszenia wyślemy potwierdzenie oraz zniżkę PKP na przejazd.

Z turystycznym pozdrowieniem

Adres redakcji: Centralna Biblioteka PTTK im. K. Kulwiecia, ul. Podwale 23, 00-261 Warszawa tel. (0-22) 831-80-65, fax (0-22) 826-25-05, e-mail:  cb@pttk.pl