1/2001

41 Ogólnopolski Zlot Szkoleniowy Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK - "Piła 2001"

Organizator zlotu

Zlot organizanizuje Oddział PTTK w Pile.

Cel zlotu

• Spotkanie szkoleniowe przodowników turystyki kolarskiej PTTK połączone z poznaniem nowych okolic i wymianą doświadczeń.
  • Ukazanie piękna północnej części woj. wielkopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta Piły i powiatu pilskiego, oraz powiatów: złotowskiego, wałeckiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, w tym miasta i gminy Trzcianka.
  • Uczczenie 50. rocznicy powstania PTTK.
  • Popularyzacja roweru jako ekologicznego środka transportu na co dzień oraz do czynnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem.
  • Popularyzacja istniejących turystycznych szlaków rowerowych w tym przebiegającej przez te tereny Międzynarodowej Trasy Rowerowej EuroRoute, Euro Velo R-1 z Francji do Rosji.

Termin i miejsce zlotu

• Zlot odbędzie się w dniach 9-17 czerwca 2001 r.
  • Uczestnicy przyjmowani będą w biurze zlotu w Płotkach k. Piły czynnym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nad jeziorem Płotki (około 6 km od centrum Piły, dojazd oznakowaną ścieżką rowerową)
    • dnia 8 czerwca 2001 r. w godz. 14.00-23.00,
    • dnia 9 czerwca 2001 r. w godz. 7.00-12.00 i 13.00-23.00,
    • dnia 10 czerwca 2001 r. w godz. 7.00-10.00 i 15.00-22.00.
  • Uroczyste otwarcie zlotu odbędzie się w niedzielę dnia 10 czerwca 2001 r. o godz. 12.00 w Pile na placu Staszica.
  • Zakończenie zlotu nastąpi 15 czerwca 2001 r. o godz. 20.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płotkach.
  • W każdym dniu zlotu, uczestnicy będą mieli do wyboru 3 trasy o różnej długości w granicach 50-140 km. Opisy tras wraz materiałami krajoznawczymi uczestnicy otrzymają po przyjeździe na zlot.

Warunki uczestnictwa

• W zlocie biorą udział przodownicy turystyki kolarskiej PTTK wraz z członkami najbliższej rodziny (mąż, żona, dzieci) oraz aktywiści turystyki kolarskiej imiennie zaproszeni przez organizatorów.
  • Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie ważnej legitymacji przodownika turystyki kolarskiej i legitymacji PTTK z opłaconymi składkami za rok 2001 oraz dokonanie pisemnego zgłoszenia i opłacenie w terminie do dnia 30 kwietnia 2001 r. wpisowego i zamówionych świadczeń.

Zgłoszenia

• Zgłoszenia wyłącznie indywidualne należy przesyłać w terminie do dnia 30 kwietnia 2001 r. na załączonych do regulaminu kartach zgłoszenia pod adresem:

Oddział PTTK, ul. Śródmiejska 12/1
skr. poczt. 258, 64-920 Piła
tel./ fax (0-67) 212-44-30

Wpisowe

Wpisowe na zlot dla osób z opłaconymi składkami za 2001 r. wynosi:

• Honorowi Członkowie PTTK (kolarze) nie płacą wpisowego,
  • honorowi przodownicy turystyki kolarskiej 20 zł
  • zweryfikowani przodownicy turystyki kolarskiej 25 zł
  • osoby towarzyszące (członkowie rodziny) oraz przodownicy turystyki kolarskiej nie zweryfikowani 30 zł
  • Uwaga: Wpisowe nie obejmuje kosztów noclegu i wyżywienia
  • wpisowe opłacone po terminie wzrasta o 50%.

Wpisowe na zlot wraz z opłatą zamówionych świadczeń należy przesłać równocześnie ze zgłoszeniem, przelewem na konto bankowe:

PTTK Zarząd Oddziału w Pile
Konto: PEKAO SA O/Piła
nr 11001249-651-2101-111-1

z dopiskiem:
"41 Ogóln. Zlot Przod. Tur. Kol. -- Piła 2001"

Po otrzymaniu zgłoszenia, opłaty wpisowego i opłat za zamówione świadczenia organizatorzy potwierdzą przyjęcie na zlot.

Opłaty dodatkowe poza wpisowym

1. cena noclegu z pościelą od osoby za dobę:
    • w domku campingowym o podwyższonym standardzie 30 zł
    • w domku campingowym z WC, ciepłą i zimną wodą 22 zł
    • w domku campingowym z zimną wodą bez WC 16 zł
  2. cena noclegu bez pościeli (własny spiwór) od osoby/dobę
    • w domku campingowym z WC, ciepłą i zimną wodą 13 zł
    • w domku campingowym bez WC z zimną wodą 8 zł
  3. koszt rozbicia własnego namiotu (opłata za dobę od osoby) 6 zł
  4. wyżywienie: śniadania od jednej osoby 6 zł obiadokolacje od jednej osoby 16 zł
  5. wycieczka autokarem na spotkanie z "Piosenką Biesiadną" (w tym konsumpcja) 40 zł
  6. uczestnicy zlotu nie ponoszą opłat za parkowanie swych samochodów na terenie ośrodka w czasie trwania zlotu.
  7. koszulka zlotowa 17 zł

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymają

• metalowy znaczek zlotowy
    • materiały krajoznawcze
    • opisy tras razem ze schematyczną mapką znakowanych turystycznych szlaków rowerowych znajdujących się na tych terenach
    • obsługę przewodników w miejscach grupowego zwiedzania
    • ozdobne pieczątki przy wybranych obiektach zwiedzanych na proponowanych przez organizator6w trasach
    • odcisk pamiątkowej ozdobnej pieczątki zlotowej
    • pomoc medyczną na bazie noclegowej
    • ubezpieczenie NW na czas pobytu na zlocie (9-17 czerwca 2001 r.)
    • odpłatną pomoc techniczną na bazie noclegowej
    • parking strzeżony dla rowerów przy zwiedzanych obiektach określonych w opisach tras.
    • dla chętnych zniżkę PKP na przejazdy na zlot i powrót do domu. Obowiązuje zgłoszenie takiej potrzeby na karcie zgłoszenia na zlot nadesłanej do dnia 30 kwietnia 2001 r.
    • premię 30 pkt. na KOT za udział w zlocie co najmniej 4 dni.
Kolegium redakcyjne: Andrzej Gordon (redaktor naczelny), Maria Janowicz (sekretarz), Łukasz Aranowski, Ryszard Kunce, Halina Mankiewicz, Cecylia Szpura, Bogusław Wdowczyk, Redakcja zastrzega sobie prawo skracania i adjustacji tekstów.